Magnet metalik P450 me dy anë – DEMAG Magnet 

250.00  Including tax

QTY:

Product Description

Magnet metalik P450 me dy anë – DEMAG Magnet 

 

KUJDES!!!

JEMI AGJENTËT EKSKLUZIVË TË DEMAG PËR SHQIPERINË DHE KOSOVË.

Kompania “AR METAL DETECTORS” është kompania e vetme e autorizuar nga DEMAG MAGNET në Shqipëri dhe Kosovë.
Tregoni kujdes ndaj produkteve dhe furnizuesve të paautorizuar kur blini një produkt të DEMAG MAGNET !
Origjinaliteti, instruksionet dhe garancia sigurohen nga DEMAG MAGNET dhe Kompanitë e autorizuara!

 

Magneti metalik P450 me dy anë – DEMAG Magnet është një magnet shumë i fuqishëm neodymiumi, me një forcë tërheqjeje  prej 450×2 kg, i prodhuar në Evropë. Ai është magnetik vetëm në bazën e tij dhe është i siguruar brenda një mbeshtjellje të fortë të veshur me një shtrese zinku, që përdoret për të mbrojtur metalet nga gërryerja.

Magneti per metale mund të përdoret në distanca të gjata, kështu që ju nevojitet një litar special dhe i sigurt sipas gjatësisë së nevojshme. Litari montohet në vidë prej materiali të veçantë qe vidhoset te magneti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eshtë ideal për gjahtarët e thesareve që kërkojnë objekte të humbura dhe të fshehura te futura ne kuti hekuri,  të cilat janë gërmuar nëpër vrima, puse, liqene moçalore ose të ngatërruar në tunele dhe shpella.

Magnetët e peshkimit në këtë koleksion nuk kushtojnë shumë para ndërsa sigurojnë qasje në vendet që nuk do të arrinte një detektor metalesh. Përveç kësaj, ata jane magnet të shkëlqyera nënujorë, shumë të përshtatshëm dhe të lehtë për t’u përdorur, pa qenë e nevojshme që dikush të aftësohet për t’i perdoret ato. Nuk kane asnjë program elektronik që mund t’ju ngatërrojë.

Kushdo që nuk zhvillon aktivitet fizik specifik mund të gjejë dhe të nxjerre objekte metalike nga deti, liqeni, lumi, pusi, etj. Thjesht futni magnetin në ujë dhe nxirrni një objekt të humbur.

 

 

Magnetët që shihni në faqen tonë variojnë nga 90Kg deri në 600Kg. Z. Polatidis dhe Ar Metal Detectors ju rekomandojne të merrni magnet metalesh, i cili ju mundeson te kerkoni atje ku nuk arrini dot. Disa nga këto raste përfshijnë nxjerrjen e sendeve prej hekuri nga vendet e vështira, të tilla si bajoneta, bagazhi hekuri dhe kuti plumbash ose monedha ari.

Ne dëshirojmë t’ju informojmë se teknikët dhe operatorët e dyqanit tonë online dhe fizik mund t’ju ndihmojnë të zgjidhni madhësinë dhe kapacitetin e kërkuar të magnetit te metaleve, duke marrë parasysh specifikën dhe nevojën e kërkimit tuaj.

 

 

KUJDES!!!

  • Mbajini magnetet e kërkimit larg pajisjeve elektrike.
  • Magnetët mund të dëmtojnë gishtat ndërsa tërhiqni objekte
  • Magnetet mund të përdoren vetëm nga fëmijët nën mbikëqyrjen e një të rrituri.

KARAKTERISTIKAT:

Lloji Magnet
Ngritja 2 Χ 450 kg
Diametri 107 mm
Pesha 2430 g
Lartesia 35 mm

 

Dergese falas per blerje mbi 100 €

Na pelqeni ne Facebookj

Regjistrohuni ne Youtub ne kanalin tone

Na ndiqni ne Instagram