MAKRO RACER 2 PRO PAKETA E PLOTE

1,050.00  Including tax

QTY:

Product Description

MAKRO RACER 2 PAKETA PRO

KUJDES!

JEMI AGJENTËT EKSKLUZIVË TË NOKTA|MAKRO PËR SHQIPERINË DHE KOSOVË.

Kompania “AR METAL DETECTORS” është kompania e vetme e autorizuar nga Detektorët NOKTA MAKRO në Shqipëri dhe Kosovë.
Tregoni kujdes ndaj produkteve dhe furnizuesve të paautorizuar kur blini një produkt të Detektorëve Nokta Makro!
Origjinaliteti, instruksionet dhe garancia sigurohen nga Detektorët Nokta Makro dhe Kompanitë e autorizuara!

 

Modeli i ri i detektorit Racer 2 I Makros i bazuar në teknologjinë Racer perforcohet me të gjitha karakteristikat qe ju duhen përdoruesve per kerkime monedhash, sende te cmuara dhe bizhuteritë.

makro racer 2

 

 

Detektori metalik Racer 2 do t’ju magjepse me performance e tij të shkëlqyer dhe karakteristikat e reja per te zbuluar me shume thesare sesa sende pa vlere. Disa nga këto karakteristika janë Notch Filter, Tingulli i hekurit, Nderprerjen e tingullit, ISAT (Koordinimin e zgjdhur automatik), diferencim i avancuar i metalit, dhe funksioni i ri DEEP, karakteristikat e fundit dhe pllake kerkimi rezistent ndaj ujit.

Detektori i ri arit Racer 2 ka teknologjine dhe njohjet e teknologjise per te bere ndarjen e persosur te metaleve ne toke.

Ka një ekran dixhital të ndriçuar

Refuzon me lehtesi te madhe objekte metalike te “pavlefshme” te cilat gjenden  te shperndara ne toke, si psh gozhdet, telat, hekurishte, peroneza, vidha, kapake te kanaceve, etj.

Me shtypjen e një butoni mund të përcaktojë thellësinë e objektit që ndodhen “te groposura” në tokë para se te filloje germimi.

Pajisja eshte ndertuar ne ate menyre qe te gjeje nga nje lire ari deri ne nje kuti me monedha ari akoma edhe nje fuci. Racer 2 ka aftesine  për të zbuluar një objekt nga 0 deri në 2 metra.

Pajisja ka filtra të veçantë për të refuzuar me lehtësi të madhe guret. Pajisjet e vjetra te   detektimit te metaleve qe perdornin argjendaret ju krijonin lodhje per arsye se godisnin ne gure të ndryshem.

 

 

Tashme Racer 2 I ri me pese programe unike kërkimi mund të përdore gjithkush për të kërkuar dhe për të zgjedhur se cilat objekte dëshirojnë të gjejnë në terren me lehtësi të madhe. Për shembull, ajo mund ta bëjë pajisjen të gjejë vetëm ar dhe argjend në krahasim me makinat e teknologjisë së vjetër që munden vetem te gjenin obkjekte metalike dhe jometalike.

Edhe 2 inovacionet e reja qe permabn Racer 2 dhe e ben te vecante jane:

  • Funksioni “i heshtur” ose pa zhurme, mundet dmth te funksionoje me dridhje ne menyre qe vetem predoruesi te mund te kuptoje leximet e dtektoreve dhe asnje tjeter rreth tij te mos kuptoje se cfare po ndodh.
  • Mund te percaktoje me saktesi te madhe thellesine e objektit dhe ta shfaqe ate ne ekranin dixhital.

 

 

makro racer 2Performance e larte dhe thellesi te pakrahasueshme

makro racer 2

Ndarja e avancuar e metaleve

 

makro racer 2Dizajn profesional me cilesi te larte

makro racer 2Ideal per toka te veshtira

makro racer 2Kufje pa tela opsionale  2.4 GHz

makro racer 2

Dridhje

 

makro racer 2

Elektrik dore LED
dhe ekran te ndricuar

 

makro racer 2Pinpoint dhe tregues thellesie

 

makro racer 2

 

PERMBAJTJA (PRO)

makro racer2 contents

1 – RC29V DD Pllake kerkimi 28.5 cm x 18 cm (11″x7″) & Search Coil Cover
2 – RC13E DD Pllake kerkimi 13 cm (5″) & Search Coil Cover
3 – Cante transporti
4 – Kufje
5 – Mbulesa kunder shiut
6 – Karikues & Karikues makine – 4 x AA Bateri te rikarikueshme
7 – Tubi i poshtem ekstra

8 – Manuali I Perdorimit ne Greqisht&Anglisht dhe Certifikata e Garancisë

PLLAKE KERKIMI

makro racer 2 coil

RC40 DD Coil 40 x 33.5 cm (15.5”x13”)

Kjo pllake kerkimi rezistente ndaj ujit siguron me shume thellesi dhe ofron mbulim më të madh që ju lejon të gjeni më shumë shpejtesi objeketet.

 

 

KARAKTERISTIKAT

Funksioni operativ VLF
Frekuenca e funksionimit 14 kHz
Frekuenca Audio 100 Hz – 700 Hz i rregullueshem
Funksionet e kerkimit 5 (prej metali / Dy tingujshe / Tre tingujshe / Bregdet/ I Thelle)
Tingujt e hekurit Po
Nderprereja e tingullit Po
Filtri i nivelit Po
Ekulibri i tokes Automatik / Manuale / Gjurmim
Pinpoint Po
Zhvendosja e frekuencave Po
Dridhje Po
Niveli i perforcimit 01-99
ID e objektit 00-99
Pllake kerkimi 28.5 cm x 18 cm (11″ x 7″) DD
Pershkrimi i ekranit Custom LCD
Pesha 1.4 kg (3 lbs.) perfshin pllaken dhe baterite
Gjatesia 120 cm – 140 cm (47″ – 55″) e regullueshme
Bateria 4 x AA Bateri alkaline
Garancia 2 vjet

 

KUJDES!!! 

Kompania AR Metal Detectors ju ofron mundesine te keni udhezimet e perdorimit ne gjuhe te shumta per te gjitha ata qe blejne detektoret e metaleve nga dyqani yne.

Jemi te vetmit qe tashme mund tju instruktojne mbi detektoret metalike me udhezime edhe ne gjuhen shqipe.

 

Manual Perdorimi ne Shqip Manual Perdorimi ne Anglisht Manial Perdorimi ne Greqisht

Dergese falas per blerje mbi 100 €

Na pelqeni ne Facebookj

Regjistrohuni ne Youtub ne kanalin tone

Na ndiqni ne Instagram