Sale
-7%

MCD-300 6 Detektor metalik Kalim Zone

3,200.00  Including tax

7% Off.
QTY:

Product Description

MCD-300 6 Detektor metalik Kalim Zone

 

Porta e kalimit te detektorit metalik MCD-300 është ndërtim me cilësi të lartë me elektronikë moderne.

I bërë me material të qëndrueshem, peshë të lehtë dhe pa luhatje te energjise. Ajo mund të gjejë lehtësisht objekte metalike si armë, mjete, produkte metalike, produkte elektronike dhe metale të tjera që mund të mbajë fshehur një person që hyn në të. Pasi të keni gjetur një metal ajo sinjalizon alarm.

Ajo përdoret kryesisht si një mjet efektiv sigurie në agjensitë qeveritare, organet e sigurisë publike, arrestimet, gjykatat, burgjet, qendrat e arrestimit, doganat, aeroportet, stacionet, stadiumet, qendrat e konferencave, klubet e natës, pishinat etj Gjitashtu mund te perdoret si nje mjet kontrolli kundravjedhes dhe ne zonat e magazinimit, ne fushen elektronike, ne argjendarite, ne shërbimet ushtarake, ne punishtet e prerjes se parave ose kompani.

 

mcd 300 walkthrouh metal detector

 

Funksionet e produktit:

 • Përmirësimi i dizajnit te qarkut dixhital dhe analog për të siguruar që testimi është më i qëndrueshëm dhe i besueshëm.
 • Duke përdorur aliazh të kualitetit të lartë dhe materiale të speciale, eshte i qendrueshem ndaj luhatjeve te energjise.
 • Shume drite LED në pjesën e përparme të derës për të zbuluar zonen e metalit të detektuar.
 • Alarmi i zërit dhe i dritës te sinkronizuar në të njëjtën kohë, vëllimi i alarmit është i rregullueshëm.
 • Ndjeshmëria e zonës shumë mund të rregullohet në mënyrë të pavarur
 • Levizje/Qarkullim “inteligjent” dhe kunderalarm.
 • Fjalëkalimi i mbrojtur, vetëm duke i lejuar profesionistëve të veprojnë
 • Nyja e permiresuar për të reduktuar interferencen për të eliminuar zonat “e vdekura”.
 • Bazuar në sistemin operativ të teknologjisë së përpunimit të informacionit dixhitale.
 • Frekuenca dixhitale e rregullueshme për të mundësuar dyert e shumta të sigurisë të funksionojnë në të njëjtën kohë.

Parametrat teknike:

 • Mënyra e alarmit: Alarm Audio dhe llamba LED e lokacionit punojnë në të njëjtën kohë.
 • Zonë e zbulimit/detektimit: 6 zona
 • Mënyrat e shfaqjes: 8 statuse me shfaqje ekrani
 • Ndjeshmëria: 0-99 e rregullueshme
 • Trupi kryesor/Skeleti me funksionin antilekundje.
 • Madhësia e tunelit: 200 (Gjatesia) * 70 (Gjeresia) * 56 (Lartesia) cm
 • Dimensionet: 222(Gjatesia)*82(Gjeresia)*67(Lartesia)cm
 • Pesha neto :55kg/set Pesha bruto: 65.5kg/set
 • Madhësia e Paketës: Trupi Kryesor: 230 * 72 * 25cm (2 copë / kuti)
 • Makina “Host”:78*47*28cm(1 cope/kuti)

 

 

mcd 300 walkthrouh metal detectormcd 300 walkthrouh metal detectormcd 300 walkthrouh metal detector

 

Vecorite dhe aplikimi:

Kunder lekundjeve, alarm me rreze te gjate mund të përcaktojë saktësisht vendndodhjen e metaleve qe disponon personi qe ecen neper te. I projektuar posaçërisht për industrine, zonat ekspozuese për kontroll të jashtëm, siç janë prodhuesit e pajisjeve elektronike, nëse personi vjedh metale ose e aplikueshme për ngjarje të mëdha publike.

 

KUJDES!!! 

Kompania AR Metal Detectors ju ofron mundesine te keni udhezimet e perdorimit ne gjuhe te shumta per te gjitha ata qe blejne detektoret e metaleve nga dyqani yne.

Jemi te vetmit qe tashme mund tju instruktojne mbi detektoret metalike me udhezime edhe ne gjuhen shqipe.

 

Manual Perdorimi ne Shqip Manual Perdorimi ne Anglisht Manual Perdorimi ne Greqisht

Dergese falas per blerje mbi 100 €

Na pelqeni ne Facebookj

Regjistrohuni ne Youtub ne kanalin tone

Na ndiqni ne Instagram